صفر تا صد سلفون بسته بندی شیرینگ

صفر تا صد سلفون بسته بندی شیرینگ

در این مقاله می‌خواهیم درباره موضوعی حرف بزنیم که  اگر در کار صنعت مشتقات نفت نباشید به احتمال زیاد نام آن را هم نشنیدید. موضوع ما در رابطه با سلفون بسته‌بندی شیرینگ است. سلفون شیرینگ نام یک نوع پلاستیک با ضخامت فوق العاده اندک می‌باشد. این پلاستیک قطری در حد میکرون دارد و گفته می‌شود نهایتا می‌تواند ۱۸ میکرون ضخامت داشته باشد.

در نتیجه قطر و ضخامت اندکی که سلفون شیرینگ دارد از آن در جهت برخی از بسته‌بندی‌های خاص استفاده می‌کنند. دلیل این بسته‌بندی به دلیل شفافیتی است که در پی پوشش با سلفون شیرینگ به دست می‌آید. اما باز هم جذابیت و کاربرد سلفون شیرینگ در بسته‌بندی خلاصه نمی‌شود و در ادامه شما را با این نوع سلفون خاص بیشتر آشنا می‌کنیم.

آشنایی اولیه با سلفون بسته بندی شیرینگ

آشنایی اولیه با سلفون بسته بندی شیرینگ

سلفون بسته بندی شیرینگ هم مانند فیلم پلی استر BOPET نام یک فیلم است. البته همان طور که در گذشته هم اشاره داشتیم فیلم‌ها فقط در صنعت سینما نیستند و در صنایع بسته‌بندی مواد غذایی هم نوعی فیلم داریم. برای مثال همین سلفون شیرینگ یک نوع فیلم در صنعت بسته‌بندی است.

نام سلفون بسته بندی شیرینگ کمی عجیب شنیده می‌شود ولی امکان دارد از این سلفون چندین بار استفاده کرده باشید. این سلفون در بازار با این نام‌ها شناخته می‌شود: نایلون شیرینگ مناسب حرارت، شیرینگ بسته‌بندی حرارتی، فیلم شرینک، سلفون شیرینگ پک، رول شیرینگ پک، نایلون حرارتی و ….

ویژگی‌ها

 • این سلفون یک استحکام کششی فوق العاده در جهت طول دارد.
 • سلفون شیرینگ خاصیت فوق العاده‌ای به جهت خواص مکانیکی خود دارد.
 • با وجود ضخامت اندک، سلفون شیرینگ قابلیت دوخت دارد!
 • سلفون شیرینگ را می‌توان مطابق سلیقه‌ی شخصی به رنگ دلخواه در آورد.
 • این سلفون را می‌شود تا حدی که از عرض و یا حتی طول به پارگی ختم نشود، کشید.

سلفون های بسته بندی شیرینگ

کاربردهای سلفون بسته بندی شیرینگ

کاربردهای این سلفون موارد زیر هستند:

 • برای بسته‌بندی پوشاک و مواد بهداشتی و… از این بسته‌بندی استفاده می‌کنند.
 • با وجود پوشش این سلفون بر روی اجناس، این اجناس از شفافیتی خاص بهره‌مند می‌شوند که موجب می‌شود زیبایی محصول دو چندان شود.
 • از ورود گرد و غبار به محصولات خاص مثل مواد غذایی و همچنین مواد بهداشتی جلوگیری می‌کند.
 • این سلفون با پوشش حداقلی از کثیف شدن لباس‌ ها تا حد امکان پیشگیری می‌کند.
 • با وجود سلفون شیرینگ، هوای اضافه وارد ظروف و بسته‌های مواد غذایی نمی‌شود.
 • سلفون شیرینگ برای وکیوم کردن انواع مواد غذایی نیز کاربرد دارد.
 • می‌توان از سلفون برای پک کردن انواع نوشیدنی استفاده کرد.
 • اگر قصد تبلیغ برندی از خود را دارید، می‌توانید نام برند را بر روی سلفون چاپ کنید.

ابعاد سلفون

معمولا سلفون بسته‌بندی شیرینگ در ابعاد  خاصی به لحاظ عرضی تولید می‌شود. گفته می‌شود به طور تقریبی عرض این سلفون ۲۰ تا ۵۵ سانتی متر است. اما به لحاظ  طولی این سلفون طولی متفاوت دارد که بعضی مواقع از ۷۰۰ متر هم عبور می‌کند. البته این طول تقریبی که گفتیم به سفارش مشتری می‌تواند کمی هم تغییر کند.

انواع تقسیم بندی

احتمالا خودتان هم بدانید که سلفون‌ها در انواع جنس‌های متفاوتی تولید می‌شوند. دلیل این تنوع در جنس هم به دلیل کاربردهایی می‌باشد که قرار است یک پلاستیک برای ما ایفا کند. برای مثال قطعا پلاستیک میوه فروشی با سلفون پوشش مواد غذایی بسیار متفاوت خواهد بود. حال خوب است بدانید که خود سلفون شیرینگ نیز به دو دسته به لحاظ جنس تقسیم بندی می‌شود. دسته اول رول شیرینگ pvc و دسته دوم فیلم پلی الفین نام دارند.

هر کدام از این نوع سلفون‌های شیرینگ بسته‌ به جنس خود کاربردهای متفاوتی را پیدا می‌کنند. برای مثال رول شیرینگ pvc خشک اما روشن می‌باشد. ولی نوع دوم آن نرم و با کشش فوق العاده است. شاید تجربه کرده باشید که جمع شدن سلفون‌ها عمدتا به حرارت بستگی دارد و این مقدار در دو نوع اول سلفون شیرینگ نمایان‌تر است.

 


 

همچنین خواندن این مقالات نیز توصیه می شود:

برچسب های نوشته :

اشتراک در شبکه های اجتماعی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *